X
تبلیغات
رایتل

مطالب معماری Architecture Topics

استفاده از مطالب تنها با ذکر نام وبلاگ مجاز می باشد

مطالب معماری محلی برای دسترسی به منابع مفید معماری است. ما سعی داریم به مباحث تئوری معماری بپردازیم ، یا موضوعی حرفه ای را نقد کنیم ، خصوصا مباحثی که پیوند دهنده دنیای حرفه ای با دنیای تئوریک هستند.


کلیک کنید اولین وبلاگ معماری و دکوراسیون

مدرسه تابستانی ایتالیا

فضاهای بسته و معماری پاسخگو
سوپینو ، لاتزیو
20 تا 27 آگوست 2012 / 29 مرداد تا 7 شهریور 1391

مدرسه تابستانی ایتالیا

هدف از کارگاه مدرسه تابستانی
این کارگاه 8 روزه با این هدف برگزار می شود که به بررسی نقش احتمالی شهرهای کوچک مانند سوپینو که تنها 5000 سکنه دارند در فضای جهانی بپردازد . بررسی تاثیراتی که فشارهای محلی ناشی از نزدیکی به رم برای این گونه فضاها بوجود می آورند یکی از موارد مورد تاکید است. از این رو ، شرکت کنندگان در این کارگاه از فرصت ابراز ایده های علمی خود برخوردارند . و همچنین آنها می توانند با بررسی طراحی های ممکن برای این فضاها برنامه ای برای تحقق منطقه رم/ سوپینو در افق 2050 تنظیم کنند .
در پی فعالیت های اولیه مشاهده مکان ، بازخوانی نقشه های محلی موجود و انجام تکنیک هایی نظیر "نقشه برداری اجتماعی " و دیگر روش های مستند سازی در گام اول ، برای مرحله دوم کارگاه ، شرکت کنندگان بایستی ایده های طراحی های انتزاعی خود را که مربوط به فضای شهری کوچک سوپینو می باشد ، معرفی کنند . فرآیند طراحی گاها شامل بازدیدها و بحث هایی می شود که در آن نظرات شورای محلی سوپینو نیز در این زمینه مورد بررسی قرار داده می شود .
در نهایت ، از میان درونمایه های انتخاب شده ای که در جریان تحقیق و بازدید میدانی بوجود می آیند ، شرکت کنندگان می توانند تشخیص بدهند که چگونه پیشنهادهای طراحی نوآورانه آنها می تواند با استفاده از روش های کلی و انتزاعی بررسی و ارائه، تبدیل شود به معماری پاسخگو .
چهار چوب کارگاه 
برای کارگاه ، سه تیم کوچک تنظیم می شوند که هر کدام به بررسی یک دورنمایه خاص تحت نام فضاهای بسته می پردازند و سپس سعی می کنند که تصمیم بگیرند که چگونه فرم ها و فضاهای معماری و شهری می توانند پاسخگو باشند .

تاریخ ارسال: یکشنبه 13 فروردین 1391 ساعت 22:25 | نویسنده: محمد منفرد-Mohammad.Monfared | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده خواهد شد

اولین وبلاگ معماری و دکوراسیون برای کمک به انجام سخت ترین کار دنیا کلیک کنید پایگاه اطلاع رسانی فراهم آوری اعضا (اهدا)