X
تبلیغات
رایتل

مطالب معماری Architecture Topics

استفاده از مطالب تنها با ذکر نام وبلاگ مجاز می باشد

مطالب معماری محلی برای دسترسی به منابع مفید معماری است. ما سعی داریم به مباحث تئوری معماری بپردازیم ، یا موضوعی حرفه ای را نقد کنیم ، خصوصا مباحثی که پیوند دهنده دنیای حرفه ای با دنیای تئوریک هستند.


کلیک کنید اولین وبلاگ معماری و دکوراسیون

کنکور کاردانی به کارشناسی معماری

کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ویژه آن دسته از دانش آموختگانی است که یا دارای مدرک کاردانی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشند و یا دانش آموختگان دوره های معادل کاردانی (دارندگان مدرک معادل) به شرط آنکه دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزارشده باشد و مدرک معادل آنان مورد تائید وزارت متبوع باشد.

دارندگان مدرک تحصیلی با ارزش بالاتر از کاردانی (فوق دیپلم) حق شرکت در این آزمون را ندارند.

کنکور سراسری تنها در رشته معماری از سال 1375 تا سال 1379 تحت عنوان آزمون «کاردانی به کارشناسی ارشد» برگزار می شد. اما این آزمون از سال 1380 تا سال جاری با عنوان آزمون «کاردانی به کارشناسی معماری» برگزار می شود.

کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد از سال 1381 و دانشگاه علمی کاربردی از سال 1384، در رشته معماری برگزار شده است.

تا سال 1390 آزمون سراسری مرداد ماه، آزمون دانشگاه آزاد آذر ماه و آزمون دانشگاه جامع علمی کاربردی دی یا اسفند ماه هر سال برگزار می شد.

آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1391 در تاریخ دوم شهریور ماه به صورت متمرکز (آزمون دانشگاه سراسری و آزاد در قالب یک آزمون) در تاریخ دوم شهریور ماه برگزار گردید.

کنکور سال اخیر علاوه بر تغییر در رویه ی اجرایی در نحوه ترتیب سوالات دروس اختصاصی، تعداد و تناسب سوالات، تفهیمی بودن سوالات بیش از سال های قبل، اضافه شدن سوالات درک در درس ایستایی ومبانی نظری و تئوری معماری، مشابهت سوالات مفهومی به سوالات کنکور کارشناسی ارشد و... نیز با تغییراتی همراه بود؛ که با بررسی جداول آنالیز سوالات کنکور از سال 1375 تا سال اخیر به این مهم خواهید رسید.

در رابطه با زمانبندی و سایر جزئیات کنکور سال 1392 به دلیل تغییرات صورت گرفته از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور در سال های اخیر تا اعلام رسمی از سوی سازمان مذکور، اعلام هیچ گونه برنامه فرضی ممکن نمی باشد. اما پیش بینی می شود تاریخ برگزاری آزمون، آخرین پنجشنبه مرداد ماه سال 1392 باشد.

لازم به ذکر است پس از اعلام رسمی زمانبندی و سایر جزئیات کنکور سال 1392 از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور، مصوبات اعلام شده در همین سایت به اطلاع خواهد رسید.

اولین وبلاگ معماری و دکوراسیون برای کمک به انجام سخت ترین کار دنیا کلیک کنید پایگاه اطلاع رسانی فراهم آوری اعضا (اهدا)